Platba je kartou je opět aktivní. Užijte si své nákupy na plno!

Nábytek Aldo

Na obývacím pokoji si dejte záležet!

Všichni se chceme ve svém domově cítit příjemně a útulně. Proto věnujeme velkou pozornost jeho zařizování. Pečlivě vybíráme podlahu, barvu stěn, dekorace i samotné vybavení, ale už poněkud zapomínáme na to, že velkou roli sehrává i správné osvětlení. Právě světlo totiž ovlivňuje naši náladu i pocity. Dnes je na trhu celá řada svítidel nejrůznějších designů - od moderních přes klasická a rustikální až po retro kousky. Stěžejní místností domácnosti je obývací pokoj, který funguje jako centrum různorodých aktivit. A na všechny z nich je třeba zajistit dostatečné osvětlení. Proto zde volte kombinaci různých typů, chybět zde nemohou stropní svítidla, která celkově ozáří celý prostor. Vítaným doplňkem jsou také stojací lampy, které nejen zkrášlí, ale také zajistí intimní atmosféru.

Méně je více

Na obývacím pokoji bychom si měli dát obzvlášť záležet, není totiž pouze naším soukromým prostorem relaxace a zábavy, ale také místem, kde přijímáme své návštěvy. Měl by v nich tedy zanechat příjemný dojem. Stěžejní plochu zde zabírá v obýváku nábytek. Rozhodně to s ním ale nepřehánějte, ať prostor zbytečně nepřeplácáte a nepůsobí stísněně. V tomto případě platí, že méně je více. Chybět tady však rozhodně nesmí to základní, tedy obývací stěna, konferenční stolek, sedačka a skříňky či police na nejrůznější doplňky. Snažte se zachovat jednotný styl, jednotlivé kusy nábytku by spolu navzájem měly hezky ladit, v úvahu nezapomeňte vzít ani barvu stěn a podlahy.

Držte styl

Máte-li obývací pokoj propojen s kuchyní, pak je třeba respektovat také její vybavení, aby nevznikl zbytečný chaos. Barevně i materiálem slaďte jednotlivé kousky kuchyně jako je kuchyňská linka, komody a skříňky. Pečlivě vybírejte také jídelní stůl, právě u něj se totiž každý všední den po návratu z práce a ze školy schází celá rodina. Při stolování byste neměli být omezováni velikostí plochy, najděte pro něj tedy vhodné umístění. Pokud si příliš nepotrpíte na modernu a dáváte přednost spíše starým časům, pak volte v současnosti velmi oblíbený rustikální nábytek. Ten využijete v každé místnosti vašeho bydlení, skvěle vypadá nejen v jídelně, ale také v ložnici či předsíni. Stačí ho citlivě zkombinovat s ostatním vybavením a vykouzlíte interiér, který vám budou všichni závidět!