Koupelny Kaplan

Koupelna praktická, útulná a pohodlná. Jak na to?

Při zařizování interiéru hraje jednu z nejdůležitějších rolí osvětlení. A dvojnásob to potom platí v případě koupelny, většinou se totiž jedná o prostor bez oken. Aby tedy dobře sloužila a cítili jsme se zde příjemně, musíme si dostatek světla k osobní hygieně, péči o pleť, líčení či holení, obstarat jinak. Ideální je zde kombinace stropních světel a nástěnných svítidel, které splňují patřičné parametry s ohledem na bezpečnost. U svítidel je rozhodující především funkčnost, zapomínat bychom ale neměli ani na design - musí dobře vypadat a doladit tak vzhled celého prostoru.

Kouzlete se světlem

Nechcete-li, aby místnost působila temně a ponuře, nezapomeňte zvolit také správné obklady – světlé povrchy totiž světlo odrážejí, zatímco tmavé ho naopak tlumí. Velkou pozornost je třeba věnovat také osvětlení zrcadla v koupelně. K tomu jsou nejvhodnější nástěnná svítidla, která eliminují stíny vrhané částmi obličeje např. při holení - umístěte je nejlépe po jeho stranách, zabráníte tak oslnění. Při jejich výběru se soustřeďte na ta, která jsou svou barvou světla nejvíce podobná tomu dennímu - ocení to především dámy při líčení. Správná žárovka je totiž alfou a omegou přirozeného vzhledu.

Dotvořte atmosféru

Koupelna však neslouží pouze k hygieně, ale v poslední době také k relaxaci a odpočinku. Stále častěji se tak z ní stávají také malé soukromé lázně a oblíbený wellness prostor. K tomu přispívají prostorné a pohodlné vany, ve kterých si můžete vychutnávat horkou lázeň, dostatečně se uvolnit nebo si zde užívat romantické chvíle i s vaším partnerem. Vany jsou na výběr v různých materiálech, rozměrech i tvarech. Vedle nestárnoucí klasiky, kterou představují obdélníkové vany, se velké oblibě těší také ty rohové či asymetrické. Na trhu najdete i vany pro dva, které poskytují dostatek komfortu i dvěma dospělým osobám, takže společným chvilkám nic nebrání. Pokud si ji ale ve své malé koupelně nemůžete dovolit, pak vsaďte na sprchový box. Doplníte-li ho hydromasážními panely s masážními tryskami, pak se i obyčejná sprcha změní v dokonalý požitek. K doladění intimní atmosféry pomohou malá světýlka v blízkosti vany, důmyslně osvětlený sprchový kout či led pásky, které podsvítí koupelnový nábytek. Tak, dovolte si na chvíli vypnout a dopřejte si relaxaci se vším všudy!